قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

قوانین و مقررات کلی

اطلاعات تماس

شتاب تک جهت تماس با کاربران ، نياز دارد كه همواره مشخصات مندرج در فرم سفارش، مانند آدرس محل، تلفن تماس و ايميل شما را در اختيار داشته باشد. لذا ضروري است كه متقاضي در صورت تغيير مشخصات خود، موارد جديد را هرچه سريعتر به شتاب تک اطلاع دهد در غير اين صورت شتاب تک هيچ مسئوليتي را در اين رابطه نمي پذيرد.

تغییر اطلاعات تماس

شتاب تک جهت تماس با کاربران ، نياز دارد كه همواره مشخصات مندرج در فرم سفارش، مانند آدرس محل، تلفن تماس و ايميل شما را در اختيار داشته باشد. لذا ضروري است كه متقاضي در صورت تغيير مشخصات خود، موارد جديد را هرچه سريعتر به شتاب تک اطلاع دهد در غير اين صورت شتاب تک هيچ مسئوليتي را در اين رابطه نمي پذيرد.

هاست و دامنه

دامنه

با توجه به اینکه دامنه های ملی با پسوند .ir در سایت نیک به نام کاربر ثبت می شود باید خود، اقدام به ثبت اکانت کاربری در ایرنیک نماید و در صورتی که سامانه ی نیک از شما مدارکی درخواست نماید و شما مدارک را ارائه ندهید یا به هر دلیل دامنه آزاد شود مسئولیت عدم ثبت نام دامنه به عهده ی شما می باشد.

برای ثبت دامنه ها با پسوند co.ir ،org.ir ،ac.ir و net.ir نیاز به شناسه ی مخصوص این دامنه ها می باشد در صورتی که دامنه ها پس از پرداخت به صورت اتوماتیک ثبت نگردد مسئولیت آن به عهده ی سفارش دهنده خواهد بود.

برای تمدید دامنه ی ملی قرار دادن شناسه ی نمایندگی شتاب تک fa2918-irnic بر روی رابط مالی و فنی دامنه قبل از پرداخت فاکتور تمدید، ضروری می باشد در غیر این صورت دامنه ها به صورت اتوماتیک تمدید نمی گردند. مسئولیت منقضی شدن آن یا قفل شدن دامنه به عهده ی مشتری می باشد.

برای تمدید پسوند co. شما می بایست 2 روز قبل از تاریخ انقضا اقدام به تمدید دامنه نمایید در صورتی که دیرتر از این زمان دامنه را تمدید کنید دامنه ی شما delete می شود و می بایست هزینه ی بالایی برای باز گرداندن دامنه پرداخت نمایید یا تامل کنید که دامنه برای ثبت آزاد گردد و مجددا ثبت نمایید.

در هنگام ثبت نام در شتاب تک شماره تماس و کد پستی خود را به صورت صحیح وارد نمایید در غیر این صورت دامنه های بین المللی در لحظه ثبت نمی گردند و می بایست به صورت دستی ثبت گردند که زمانبر می باشد و در صورتی که در این فاصله دامنه ی شما توسط شخص دیگری ثبت گردد مسئولیت آن به عهده ی شما می باشد.

در مورد دامنه ها با پسوند ca. که مربوط به شهروند کانادا است یا هر پسوندی که مربوط به کشور خاصی می باشد ارائه اطلاعات صحیح از شخص شهروند آن کشور ضروری می باشد در غیر این صورت مسئولیت عدم ثبت دامنه به عهده ی شما می باشد.

شتاب تک از 24 تا 72 ساعت بعد از سفارش دامنه و واريز وجه توسط شما ، دامنه مورد نظر شما را به ثبت خواهد رساند ولي مسؤليتي در رابطه با اشتباه وارد کردن نام دامنه در هنگام ثبت توسط شما و تاخير در تنظیم شدن Name server ها به عهده نمي گيرد.

شرایط ثبت دامنه

شتاب تک از 24 تا 72 ساعت بعد از سفارش دامنه و واريز وجه توسط کاربران ، دامنه مورد نظر را به ثبت خواهد رساند ولي مسؤليتي در رابطه با تاخير درست شدن Name server ها به عهده نمي گيرد.

با توجه به اینکه دامنه ها با پسوند ir در سایت نیک به نام صاحب امتیاز سرویس (کاربران) ثبت می شود باید کاربر پیش از خرید، دارای پنل اختصاصی بوده و یا خود اقدام به ثبت نیک نماید و پس از ثبت با استفاده از شناسه ی ایرنیک خود، نسبت به ثبت دامنه ی مورد نظر در وب سایت شتاب اقدام نماید.

چنانچه به علت ارسال آدرس اشتباه دامنه شما مسدود شود شتاب تک مسؤليتي به عهده نميگيرد. لذا کاربران همیشه موظف به رعایت قانون ICANN هستند و می بایست اطلاعات دامنه خود را درست و به روز نگهداری کنند.

تحویل سرویس ها

شتاب تک تمام سرویس های هاست و دامنه را به صورت خودکار و آنی تحویل خواهد داد و در صورت وجود هرگونه اختلال احتمالی در روند ایجاد سرویس ها شتاب تک موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری پس از پرداخت صورتحساب نسبت به رفع مشکل و تحویل سرویس اقدام نماید.

انقضاء و تمدید سرویس

سررسید سرویس های هاست و دامنه پیش از تاریخ تمدید به کاربران اطلاع رسانی خواهد شد. سرویس های میزبانی وب پس از 7 از تاریخ سررسید معلق خواهد شد و پس از یک ماه اطلاعات وب سایت به صورت کامل حذف و غیر قابل برگشت خواهد شد. شتاب تک تعهدی نسبت به نگهداری اطلاعات پس از مدت زمان تعیین شده نخواهد داشت.

امکان ارائه نسخه پشتیبان پس از انسداد سرویس هاست به دلیل عدم تمدید وجود نخواهد داشت و تنها در صورت تمدید سرویس امکان ارائه نسخه پشتیبان وجود خواهد داشت ، لذا قبل از تمدید از وجود نسخه پشتیبان خود مطلع شوید.

در صورت تمدید سرویس های هاست و دامنه در زمان معلق بودن سرویس مبلغ 10% به عنوان جریمه به مبلغ تمدید سرویس اضافه خواهد شد.

تهیه نسخه پشتیبان

به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با خود خریداران بوده و همه خریداران می بایست پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت نگهداری نمایند.

در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو نسخه ی پشتیبان، هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و شرکت شتاب تک در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد و نسخه های تهیه شده تنها جهت اطمینان بیشتر از سمت شتاب تک تهیه خواهد شد.

بک آپ گیری از سایت هایی که حجم آن ها بیش از 10 گیگابایت شده باشد انجام نخواهد شد و این گونه سایت ها بایستی به صورت جداگانه بک آپ خود را تهیه کنند.

تمام نسخه های پشتیبان بر روی محلی خارج از دسترسی خریدار نگهداری می شود و شرکت شتاب تک تعهدی نسبت به ارائه رایگان داده های موجود در آرشیوهای خود به خریدار ندارد.

بازگشت هزینه

وجه واريز شده به حساب فقط طبق قانون تضمین بازگشت هزینه و ارائه دلیل قانع کننده قابل استرداد می باشد. خارج از این قانون به هیچ وجه هزینه قابل بازگشت نیست و چنانچه دلیل بازگشت هزینه برای شتاب تک قانع کننده نباشد مبلغ واریزی شما به هیج وجه بازگشت داده نخواهد شد.

بازگشت هزینه بر روی سرویس های ماهانه فقط تا 24 ساعت پس از خرید سرویس امکان پذیر است.

بازگشت هزینه بر روی سرویس های سالیانه و بالاتر تا 7 روز پس از خرید ممکن می باشد.

بازگشت وجه هزینه تمدید سرویس ها ممکن نمی باشد و بازگشت وجه فقط برای سفارش های جدید در نظر گرفته شده است.

در صورت سفارش خدماتی همچون پنل اس ام اس، شماره ی خط، تبلیغ در گوگل و پشتیبانی وب سایت امکان بازگشت هزینه پس از لغو سرویس وجود ندارد.

امکان بازگشت هزینه در صورت وارد شدن خسارت به شتاب تک به هر نوع ، از جمله حمله DDOS ،Hack، استفاده بیش از حد منابع و … قابل انجام نخواهد بود.

در هنگام عودت مبلغ هزینه کارمزد پرداخت آنلاین و هزینه انتقال سرویس به حساب خریدار بین 7 تا 10 روز کاری پس از طی مراحل حسابداری واریز خواهد شد.

قوانین استفاده از منابع

استفاده از اسکريپتهاي Leech مانند RapidLeech و غیره که موجب تخريب و يا استفاده بيش از حد از منابع سرور شود مجاز نیست و موجب قطع دسترسي کاربر بدون اطلاع قبلي خواهد شد.

حداکثر میزان استفاده هر سرویس از منابع سرور (رم و پردازنده) 25 درصد از یک هسته CPU در لحظه و 2 درصد کل CPU و پایگاه داده به صورت میانگین در روز خواهد بود.

راه اندازی هرگونه آپلود سنتر یا دانلود سنتر از قبیل دانلود سنتر عکس , موسیقی , فیلم برای عموم بر روی سرور های هاست اشتراکی به صورتی که تعداد درخواست ها و کانکشن ها بیش از حد مجاز باشد ممنوع است و در صورت مشاهده بدون اطلاع قبلی اکانت معلق خواهد شد. برای راه اندازی چنین سرویس هایی شما می بایست از هاست مخصوص دانلود یا سرور های مجازی استفاده کنید.

پلان های ارائه شده فقط برای میزبانی سایت شما می باشند و شما نمیتوانید از پلان هاست اشتراکی به عنوان Backup Server یا File Server به منظور نگهداری فایل استفاده نمایید.

محدودیت در راه اندازی سرویس چت آنلاین

با توجه به اینکه راه اندازی سیستم های چت آنلاین نیاز به دریافت و ارسال سریع درخواست ها و همچنین تعداد بالای درخواست به سرور را به وجود خواهند آورد . راه اندازی هرگونه سیستم چت بر روی سرور های اشتراکی ممنوع بوده و شدیدا پیگیری خواهد شد. شتاب تک وب سایت هایی که قوانین ذکر شده را رعایت نکند می تواند بدون هرگونه اخطار قبلی مسدود نماید.

قوانین ارسال ایمیل

تعداد ايميل مجاز جهت ارسال براي هر اکانت حداکثر 100 عدد در ساعت و 1000 عدد در روز مي باشد و استفاده از هرگونه اسکریپت ارسال ایمیل تبلیغاتی و یا خبرنامه خلاف قوانین خواهد بود و منجر به انسداد سرویس بدون اطلاع قبلی خواهد شد.

قیمت گذاری

کلیه قیمت های سایت بروز بوده و کاربر جهت اطلاع از تعرفه های جدید می بایست همواره وب سایت شتاب تک را بررسی نماید.

رویه حفاظت

شرکت شتاب تک در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخصی کاربر متخطی بنا به ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار داده خواهد شد. اطلاعات مندرج در Whois دامنه به دلیل قابل رویت بودن برای عموم از این قاعده مستثنی خواهد بود.

خسارت و رفع مسئولیت

خدمات شتاب تک با توجه به مشخصات مندرج در صفحه هر سرویس ارائه می گردد و هیچگونه ضمانتی در رابطه با رفع کامل نیاز کاربران وجود نخواهد داشت.

شتاب تک هیچگونه خسارتی تحت هیچ شرایطی بابت بروز مشکلات احتمالی از جمله مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و … که منجر به حذف اطلاعات کاربران گردد پرداخت نخواهد کرد و طبق SLA این شرکت میزان دو برابر زمان قطعی به زمان تمدید سرویس اضافه می نماید.

سقف خسارت اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هر سرویس حداکثر معادل هزینه پرداخت شده برای همان سرویس خواهد بود و شتاب تک هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خسارت مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

پذیرش قوانین

شتاب تک مي تواند در هر زمان بدون اطلاع قبلي در متن اين قرار داد تغيير ايجاد کند و تمامی کاربران شتاب تک با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت شرکت ، قوانین شتاب تک را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از خریدار نخواهد بود و تمامی خسارات وارد شده به شتاب تک از سمت کاربر به هر طریق از جمله عدم رعایت قوانین کشوری ، درج مطالب غیر اخلاقی ، فیلترینگ ، حملات سایبری ، هک و … به عهده کاربر خواهد بود و شتاب تک می تواند بدون هیچگونه اخطار قبلی نسبت به قطع دسترسی و یا عدم ارائه خدمات با اختیار خود و یا به دستور کتبی و یا شفاهی مراجع قضائی اقدام نماید.

متقاضي همچنين متعهد مي گردد كه كليه قوانين حقوق تاليف بين المللي و داخلي را در سايت خود رعايت نموده و از ايجاد مزاحمت براي ساير كاربران اينترنت، اقدام به دستكاري و نفوذ به سايتهاي ديگران، هرگونه استفاده غير قانوني از ايميل خود و ساير موارد مشابه پرهيز نمايد, هرگونه تخلف از نوع استفاده از سرویس مشمول قانون تجارت الکترونیکی خواهد بود لطفا جهت مشاهده متن قانون تجارت الکترونیکی کلیک کنید.

سامانه پیام کوتاه شتاب

کسب جواز تبلیغات

کلیه پیامک ها در خصوص پیرا پزشکی، دارویی، آرایشی - بهداشتی، ترک اعتیاد و... بدون مجوز رسمی از وزارت بهداشت و پیامک های حوزه پزشکی بدون مجوز از سازمان نظام پزشکی کشور (تبلیغات پیامکی) ممنوع می باشد .

نکته: در صورتی که متن پیامک نام پزشک و آدرس ایشان باشد با پروانه مطب ارسال می گردد.

ارسال پیامک هایی در خصوص فروش زمین و ملک، بدون مجوز کسب ممنوع می باشد.

ارسال پیامک هایی در خصوص فروش شماره های ایرانسل ،همراه اول و سایر اپراتور بدون مجوز ممنوع می باشد.

ارائه تسهیلات و وام های بانکی، خرید و فروش فیش حج، تورهای داخلی و خارجی بدون مجوز ممنوع می باشد.

اطلاع رسانی

اطلاع رسانی تشییع جنازه با خط اختصاصی ارسال می گردد.

طبق اعلام اپراتور پیامک های بیش از دو بخش دارای ریزش زیادی بوده و مسئولیت ارسال نیز با شخص ارسال کننده می باشد.

ارسال پیامک های حوزه پزشکی، زمین، ملک از اپراتور 2000 ممنوع می باشد.

تعهدات

ارائه قبض تلفن ثابت و یا همراه جهت دریافت سامانه ضروری می باشد.

کلیه پیامک ها با محتوای غیر اخلاقی، توهین، شوخی، جوک، اعلام برنده شدن یا ارائه جایزه، سرکار گذاشتن از طریق پیامک (حتی دوستان و آشنایان)، اخاذی، ارسال پیامک از طرف بانک یا اپراتور ها ( همراه اول و ایرانسل )، و ارسال هرگونه پیامک که به نحوی فرستنده در آن مشخص نباشد باعث مسدود شدن پنل خواهد شد.

در صورتی که نماینده هستید تمامی کاربران خود را با تماس تلفنی و دریافت مدارک شناسایی کنید، چرا که موارد بسیاری رخ داده است که به دلیل تخلف کاربران و مشخص نبودن هویت کاربر، نماینده به دادگاه احضار شده است.

مانیتور کردن پیامک های ارسالی و توجیه کاربران از وظایف مهم نمایندگان می¬ باشد.

در صورتی که درخواست ارسال bts دارید تاریخ فرم شما باید 72 ساعت اداری قبل از ارسال باشد و تعداد پیامک درخواستی کمتر از 50.000 عدد پذیرفته نمی گردد. در نظر داشته باشید هیچ گزارشی مبنی بر ارسال شدن و یا نشدن از طرف اپراتور ارسال نمی گردد و مسئولیت ارسال نشدن پیام ها با شرکت شتاب تک نمی باشد.

تنها کاربران خطوط می توانند خط خود را به خط خدماتی تبدیل نمایند و در صورت ارسال پیامک تبلیغاتی با این خطوط تخلف محسوب شده و شامل جریمه نقدی می گردد.

دقت نمایید کلیه پیامک های ارسالی شما تحت کنترل دقیق سیستم مانیتورینگ می باشد، در صورت مشاهده تخلف سریعا مراتب به صورت آنلاین به پلیس فتا گزارش خواهد شد.

تبلیغ در گوگل

قوانین

شرکت شتاب تک پس از دریافت اطلاعات به صورت کامل از طرف مشتری طی مدت 24 ساعت کاری تنظیمات تبلیغ در گوگل را اعمال کرده و تبلیغ مورد نظر را آماده نمایش در گوگل می نماید. در صورت وجود هرگونه اختلال احتمالی در روند تبلیغ، شتاب تک موظف است حداکثر تا 48 ساعت کاری نسبت به رفع مشکل اقدام نماید.

تعرفه ی پلن های تبلیغ در گوگل در وب سایت شرکت شتاب تک اعلام خواهد شد.

کاربران می توانند پس از ارسال اطلاعات به صورت نهایی، کلید واژه های خود را ویرایش، حذف یا اضافه نمایند.

کاربران می توانند حداکثر دو مرتبه در ماه، درخواست گزارش عملکرد نمایند و در صورت درخواست بیشتر، هزینه آن جداگانه محاسبه خواهد شد.

کاربران می توانند در صورت صلاحدید در هر زمان تبلیغ خود را متوقف نمایند و ادامه ی انتشار تبلیغ را به زمان دیگری موکول نمایند.

در صورت توقف تبلیغ توسط آگهی دهنده، مبلغی عودت داده نمی شود.

وب سایت آگهی دهنده نباید جزو فهرست مصادیق محتوای مجرمانه باشد.

امکان انتشار تبلیغ در وب سایت هایی که دامنه ی آنها .ir باشد و یا به یک دامنه ی .ir redirect شده باشد، وجود ندارد.

پشتیبانی وب سایت

قوانین

مشخصات و ویژگی های نوع پشتیبانی در وب سایت شتاب قابل مشاهده می باشد و کاربران طبق نیاز های درخواستی نوع پشتیبانی وب سایت خود را مشخص و تایید می نمایند. در همین راستا شرکت شتاب تک هیچ گونه مسئولیتی در برابر خدمات و یا پشتیبانی خارج از امکانات ذکر شده نداشته و در صورت نیاز کاربران باید هزینه ی خدمت را به صورت جداگانه پرداخت نمایند.

تاریخ انقضای پشتیبانی سایت یک هفته قبل از سر رسید به کاربر یادآوری خواهد شد. در صورت عدم تمدید از طرف کارفرما پشتیبانی مربوطه غیر فعال می شود و دسترسی به سامانه ی تیکت پشتیبانی وب سایت نیز غیرفعال خواهد شد. در همین راستا شرکت شتاب تک هیچ گونه مسئولیتی در قبال تغییرات و یا خرابی خارج از مدت پشتیبانی نخواهد داشت و تمام مسئولیت وب سایت بر عهده ی کارفرما خواهد بود.

شرکت شتاب تک از پاسخگویی فنی به کارکنان کارفرما که حداقل دانش و مهارت لازم را ندارند، معذور می باشد.

حذف امضای شرکت شتاب تک به عنوان تولید کننده ی وب سایت به هر دلیل، موجب قطع سرویس دهی و ارائه پشتیبانی از طرف شرکت شتاب تک خواهد شد.

کاربران وب سایت قبل از دریافت پشتیبانی به صورت تلفنی ملزم به ارسال تیکت می باشند. دقت نمایید مکاتبات کتبی در تیکت بایگانی و قابل پیگیری هستند لذا مشکلات و تقاضا های مربوطه از طرف کاربران باید به صورت کامل و واضح شرح داده شوند.

در صورت تقاضای پشتیبانی وب سایت ابتدا باید کارشناسان شرکت شتاب تک وب سایت مورد نظر را بررسی نماینند و در صورت تاییدیه کارشناسان پشتیبانی وب سایت فعال می شود.

اطلاعات هاست و پنل مدیریتی وب سایت پشتیبانی شده نزد شرکت شتاب خواهد بود و به هیچ عنوان به کاربران داده نخواهد شد در غیر این صورت پشتیبانی مورد نظر فاقد اعتبار بوده و هزینه ای عودت داده نخواهد شد.

دسترسی قسمت هایی که تحت پشتیبانی شرکت شتاب تک می باشد محدود بوده و کاربر اجازه دسترسی به این قسمت ها را ندارد. در صورت درخواست دسترسی به این قسمت ها توسط کاربر، قسمت های مورد نظر از پشتیبانی شتاب خارج خواهد شد و شتاب تک هیچگونه مسئولیتی در قبال این قسمت ها ندارد.

شتاب تک هیچگونه مسئوایتی در قبال مشکلات قبلی وب سایت نداشته و در صورت تقاضای کاربر جهت رفع عیوب و مشکلات از قبل به وجود آمده ی وب سایت هزینه ی جداگانه ای محاسبه خواهد شد.