شتاب چند رسانه ساز تحولی در ساخت برنامه های مالتی مدیا
ویژگی های شتاب چندرسانه ساز
امکانات رسانه

امکانات رسانه

امکان اضافه کردن فایل های متنی

پشتیبانی از فایل هایHtml ،PDF ،Doc و Txt.

امکان اضافه کردن فایل های تصویری

پشتیبانی از فایل های JPEG ،PNG، TIFF و Bitmap.

امکان اضافه کردن فایل های صوتی

پشتیبانی از فایل های MP3 و Wave.

امکان اضافه کردن فایل های ویدیویی

پشتیبانی از فایل های WMV, MPEG2 و AVI.

امکان اضافه کردن فایل فلش

بدون نیاز به FlashPlayer می توان فایل های فلش ساخته شده توسطScript2 و Script3 را به چند رسانه ساز اضافه نمود. از فایل های فلش می توان به عنوان پوسته، منو، اینترو و بخش های دیگر استفاده کرد.

امکان اضافه کردن فایل سیلورلایت

از فایل های Silverlight می توان به عنوان پوسته، منو، اینترو و بخش های دیگر استفاده نمود.

امکان تغییرات و شخصی سازی

امکان تغییرات و شخصی سازی

امکان تغییر و ساخت پوسته (Theme)

امکان ساخت پوسته برای هر محصول وجو دارد و تمامی گرافیک پوسته قابل تغییر و تعریف می باشد. همچنین به همراه نرم افزار 13 پوسته آماده ارائه خواهد شد.

امکان تغییر و ساخت منوی فلش

علاوه بر امکان ساخت و اضافه نمودن منو های مختلف در نرم افزار می توان از نمونه منو های موجود نیز استفاده نمود.

امکان تغییر و ساخت منوی درختی

منوی درختی دارای دو حالت ساده و فلش باشد و گرافیک آن نیز قابل تغییر می باشد.

تغییر و ساخت صفحه قبل از شروع

صفحه قبل از شروع صفحه ای است که بعد از اجرای برنامه و قبل از نمایش محیط اصلی، به نمایش درمی آید، که می توان سایز و گرافیک آن را تغییر داد.

تغییر و ساخت صفحه درباره ما

صفحه درباره ما، بخشی است که کاربر نهایی برای اطلاع از سازنده محصول، نگارش محصول، شماره تماس و ... به آن مراجعه می نماید، که این صفحه قابل تغییر می باشد.

تغییر و ساخت آیکون محصول

محصول ساخته شده می تواند با نشان (لوگو) سازنده ارائه شود.

استفاده از برنامه

استفاده از برنامه

منوی درختی از محتوای محصول

منوی درختی را می توان به صورت خودکار و یا دستی از روی محتوا تولید نمود که در آن تمام شاخه ها و زیر مجموعه ها برای کاربر قابل رویت و یا پنهان شدن می باشند و گرافیک این منو به صورت کامل نیز قابل تغییر می باشد.

منوی گرافیکی فلش

این منو معمولا به تعداد موضوع های اصلی محصول دارای دکمه می باشد و می توان توسط برنامه Flash به صورت دستی آن را تولید نمود و یا از نمونه های آماده موجود در نرم افزار که به صورت خودکار از روی موضوع ها ساخته می شوند استفاده نمود.

گالری عکس فلش

برای جذاب تر شدن تصاویر موجود در محصول، می توان توسط برنامه Flash به صورت دستی یک گالری عکس تولید نمود و یا از نمونه های آماده موجود در نرم افزار که به صورت خودکار از روی تصاویرساخته می شوند استفاده نمود.

امکان پیمایش در صفحات مرور شده

نرم افزار ساخته شده این امکان را به کاربر می دهد تا پس از دیدن بخش های مختلف محصول و گذشتن از آنها، مجدد و به همان ترتیب آنها را مرور نماید.

نمایه

بخش نمایه که به صورت خودکار تولید می شود و به صورت دستی قابل تغییر، حذف و یا اضافه می باشد، به کاربر نهایی امکان جستجو به روی موضوع های موجود در نرم افزار را می دهد.

گذاشتن یادداشت و علامت گذاری روی فایل ها

این ویژگی به کاربر نهایی اجازه می دهد تا به روی فایل های متنی و تصاویر یادداشت گذاشته، متن آنها را رنگ نماید، به روی متن خط بکشد، در بخش خاصی نکته گذاری نماید،و یا با استفاده از قلم اشکال متفاوتی رسم کند و تمامی آنها پس از استفاده مجدد قابل رویت می باشند.

انتخاب بخش های مختلف به عنوان برگزیده ها

کاربر نهایی می تواند در حین استفاده از محصول، بخش ها و صفحات مورد علاقه را تنها با یک کلیک به لیست برگزیده ها اضافه نماید و برای خود موضوع ها و دسته بندی های مختلف ایجاد نماید تا در زمان مراجعه بعدی به جای استفاده از منوی از پیش ساخته شده، به منوی خودش که آنها را انتخاب نموده مراجعه کرده و سریعتر به موضوع های مورد علاقه خود دسترسی پیدا نماید.

بزرگ نمایی و کوچک نمایی فایل

در زمان نمایش فایل، می توان تا حد امکان آن فایل را بزرگ و یا کوچک نمود.

پرینت از فایل

فایل هایی که امکان پرینت گرفتن از آنها وجود داشته باشند، در زمان نمایش می توان با استفاده از گزینه پرینت آنها را چاپ نمود.

نمایش در حالت و سایز دلخواه

کاربر نهایی می تواند با درنظر گرفتن اندازه مانیتور و وضوح تصویر خود، فایل در حال نمایش مانند PDF را به صورت یک یا دو صفحه ای، جادادن در عرض صفحه، نمایش کل صفحه بدون Scroll و یا تمام صفحه نمایش دهد.

فرمان ها و برنامه نویسی

فرمان ها و برنامه نویسی

دارای فرمان های جامع

بیش از 100 فرمان در نرم افزار چند رسانه ساز وجود دارد که اکثر امکانات برنامه را دربر می گیرد، از این فرمان ها می توان در ابتدای برنامه، در زمان اجرا و یا به روی هر فایل در زمان نمایش استفاده نمود، . یا با فایل های دیگر مانند Html، PDF، SWF، Silverlight و WPF این فرمان ها را به کار برد.

برنامه نویسی با فلش

SDK مخصوص شتاب چندرسانه ساز برای برنامه نویسی با فلش ارائه شده است که توسط آن می توان امکانات و فرمان های مختلف شتاب چندرسانه ساز را در فلش استفاده نمود.

برنامه نویسی با سیلور لایت

SDK مخصوص شتاب چندرسانه ساز برای برنامه نویسی با Silverlight ارائه شده است که توسط آن می توان امکانات و فرمان های مختلف شتاب چندرسانه ساز را در Silverlight استفاده نمود.

محافظت

محافظت

امکان استفاده از قفل نرم افزاری

در زیر ساخت های شتاب چندرسانه ساز، امکان استفاده از قفل نرم افزاری و محافظت از محصول ساخته شده قرار گرفته است و تنها با دادن فایل جواز قفل گذاری و بدون برنامه نویسی محصول تولید شده قفل گذاری خواهد شد.

جلوگیری از کپی کردن متن

برای حفظ امنیت متن موجود در فایل های متنی که در محصول استفاده شده است، تنها با یک کلیک می توان از کپی کردن متن یک یا چند فایل جلوگیری نمود.

جلوگیری از چاپ

تنها با یک کلیک می توان در محصول تولید شده از چاپ یک یا چند فایل جلوگیری نمود.

جلوگیری از استخراج فایل (Extract)

اگرچه فایل های استفاده شده در محصول، در انتها به صورت تک فایل exe تولید و رمزنگاری می شوند، اما در صورت تمایل می توان اجازه ی استخراج (Save As) از یک فایل مشخص را به کاربر نهایی داد، از این ویژگی به صورت پیش فرض جلوگیری شده است.

خروجی رمزنگاری شده

تمامی فایل هایی که در محصول مورد استفاده قرار می گیرند، پس از ساخت رسانه و دریافت خروجی از نرم افزار، به صورت یک فایل exe درآمده و قابل دسترس نمی باشند و امکان کپی گرفتن و ذخیره کردن آنها به روی کامپیوتر وجود ندارد. این ویژگی به وصورت پیش فرض فعال می باشد ولی در صورت تمایل می توان محصول را به نوعی ساخت که فایل های آن در دسترس کاربر نهایی باشد.

افکت ها

افکت ها

ورق زدن

افکت ورق زدن روی فایل های عکس و PDF قابل اجرا می باشند و تنها با یک کلیک می توان این افکت را برای یک یا چند فایل فعال نمود. همچنین کاربر نهایی این امکان را دارد تا افکت ها را فعال یا غیر فعال نماید.

جلوه های مختلف 2 بعدی و 3 بعدی

این جلوه ها روی فایل های عکس و PDF قابل اجرا می باشند و باعث زیبا شدن محصول نهایی می شوند. می توان از آنها به صورت تصادفی (Random) و یا یک مدل خاص استفاده کرد و تنها با یک کلیک می توان این افکت ها را برای یک یا چند فایل فعال نمود. همچنین کاربر نهایی این امکان را دارد تا افکت ها را غیر فعال یا فعال نماید

محو شدگی

این افکت به صورت خودکار در زمان تغییر فایل نمایشی به فایل دیگر که به روی آن کلیک شده انجام می شود. و از تغییر آنی فایل و نمایش فایل جدید جلوگیری می نماید که موجب زیباتر شدن محصول می شود.

زبان ها مختلف

زبان ها مختلف

زبان فارسی

محصول ساخته شده یه صورت پیش فرض دارای زبان فارسی می باشد و تمام منوها و ساختار گرافیکی برنامه برای زبان فارسی طراحی شده است.

زبان انگلیسی

در صورت تمایل و در زمانی که محصول به زبان انگلیسی تولید شده باشد می توان خروجی نرم افزار را بر روی زبان انگلیسی تنظیم نمود تا تمام منوها و ساختار گرافیکی آن به زبان انگلیسی تغییر نماید، توجه داشته باشید که در زمان ساخت محصول می توان از همان محیط فارسی استفاده کرده و تنها خروجی آن به زبان انگلیسی باشد.

زبان عربی

در صورت تمایل و در زمانی که محصول به زبان عربی تولید شده باشد می توان خروجی نرم افزار را بر روی زبان عربی تنظیم نمود تا تمام منوها و ساختار گرافیکی آن به زبان عربی تغییر نماید، توجه داشته باشید که در زمان ساخت محصول می توان از همان محیط فارسی استفاده کرده و تنها خروجی آن به زبان عربی باشد.

امکان اضافه کردن زبان های دیگر

نرم افزار چند رسانه ساز قابلیت پشتیبانی از تمامی زبان های دنیا را دارا می باشد.

پشتیبانی از Unicode

وجود ویژگی Unicode، این امکان را فراهم می کند تا در تایپ یک جمله بتوان از چندین زبان مختلف به صورت ترکیبی استفاده نمود. فایل های آن در دسترس کاربر نهایی باشد.

جستجو

جستجو

خروجی

خروجی

خروجی تک فایل exe بدون نیاز به نصب

تمامی فایل های استفاده شده در محصول، در نهایت به یک فایل exe بدون نیاز به نصب (خودکار) تبدیل و رمزنگاری می شوند تا قابل دسترسی برای کاربر نهایی نباشند، البته این قابلیت به صورت اختیاری بوده و سازنده محصول می تواند به روش های دیگر خروجی گرفته و فایل ها را در اختیار کاربر نهایی قرار دهد، در نهایت، خروجی گرفته شده به روی تمام ویندوزها و بدون نیاز به نصب برنامه های جانبی مانند FlashPlayer و AdobeAcrobat قابل اجرا خواهد بود.

امکان اضافه کردن فایل های نصبی در ابتدای برنامه

پس از انجام تنظیماتی که در شتاب چندرسانه ساز موجود است، در صورت نیاز می توان در زمان اجرای محصول ساخته شده، نرم افزارهای مختلفی را به روی کامپیوتر کاربر نصب نمود.

سازگاری ها

سازگاری ها

بدون نیاز دسترسی کامل به سیستم (Admin)

محصول ساخته شده برای اجرا بر روی کامپیوتر، نیاز به دسترسی کامل (Admin) ندارد زیرا برای اجرا بی نیاز به نصب و یا کپی کردن فایل به روی کامپیوتر می باشد.

بدون نیاز استخراج فایل ها به روی سیستم کاربر

در زمان اجرای محصول، فایل های محصول ساخته شده، به روی کامپیتور کاربر نهایی کپی یا استخراج(Extract) نمی شوند و در تمام مدت اجرا، فایل ها از روی CD خوانده می شوند و در صورت خارج کردن CD، امکان استفاده از محصول وجود ندارد.

اجرا به روی ویندوزهای xp، vista، 7، 8، 10

محصول ساخته شده به روی تمامی ویندوزها تست شده و قابل اجرا می باشد.

بدون نیاز به Adobe Acrobat یا Adobe Reader

در صورت استفاده از فایل PDF در محصول ساخته شده، برای اجرا و نمایش به روی کامپیوتر کاربر نهایی، نیازی به نرم افزار AdobeAcrobat نمی باشد و محصول ساخته شده، فایل مورد نظر را بدون نصب نرم افزار دیگر، در محیط خود نمایش می دهد.

بدون نیاز به نصب فونت بر روی سیستم کاربر

در صورت استفاده از فونت های مختلف در زمان ساخت محصول، برای اجرای محصول نهایی نیازی به نصب فونت های استفاده شده در کامپیوتر کاربر نیست و فونت های استفاده شده بدون تغییر در محصول، نمایش داده می شوند.

امکانات طراح برای تولید

امکانات طراح برای تولید

جادوگر پروژه ساز

با استفاده از این ویژگی می توان طی 10 مرحله، با افزودن فایل های مشخص شده به برنامه، یک محصول مالتی مدیا با امکانات پیشرفته تولید نمود.

جادوگر رسانه ساز

جادوگر پروژه تنظیماتی مانند نوع فایل خروجی، محافظت از محصول، امکان جستجو در محصول و ... را در اختیار کاربران نرم افزار قرار می دهد. استفاده از جادوگر رسانه ساز می تواند باعث افزایش سرعت تولید پروژه و همچنین سهولت استفاده از امکانات آن شود.

ساخت خودکار منو از فایل ها و پوشه ها

منوی درختی به صورت خودکار از روی فایل ها و پوشه های استفاده شده در نرم افزار چند رسانه ساز، ساخته می شود.

ساخت خودکار نمایه از فهرست مطالب و عنوان فایل

این ویژگی برای جستجو بر روی عناوین و موضوع های موجود در محصول مورد استفاده قرار می گیرد که به صورت خودکار از روی منوی محصول ساخته می شود.

انتقال فایل به نرم افزار به روش Drag&Drop و Copy/Paste

برای افزودن فایل ها به نرم افزار چند رسانه ساز می توان فایل های مورد نیاز را از طریق Drag&Drop به نرم افزار اضافه نمود.

ساخت آزمون های تستی

برنامه می تواند سوالات تستی نامحدود تولید نموده و در نهایت پس از جواب دادن کاربر نهایی آن را بررسی کرده و جواب های درست و غلط و تعداد هر کدام را مشخص نماید.

امکان افزودن فونت های مختلف

امکان استفاده از تمامی فونت های فارسی، انگلیسی و ... در نرم افزار چند رسانه ساز وجود دارد. علاوه بر این فونت های استفاده شده در تمام سیستم ها بدون نیاز به نصب قابل نمایش خواهند بود.

امکان اضافه کردن آهنگ بر روی فایل ها

تمامی فایل های مورد استفاده در نرم افزار، امکان افزودن یک آهنگ را دارا می باشند به این صورت در زمان نمایش آن فایل آهنگ زمینه نیز همراه با فایل پخش خواهد شد.