یکشنبه, 19 فروردين 1397

ساخت شناسه ایرنیک جهت ثبت دامنه‌های ir

ساخت شناسه ایرنیک جهت ثبت دامنه‌های ir

جهت ثبت تمام دامنه‌های .ir ابتدا باید یک شناسه در مرکز ثبت دامنه کشوری ایجاد نمایید. جهت ثبت نام در سایت ایرنیک و دریافت شناسه (nic handle) ابتدا وارد سایت ایرنیک به نشانی www.nic.ir شوید.

پس از ورود به سایت ایرنیک به روی گزینه‌ی "مشخصه‌های شناسه" در قسمت بالای سایت کلیک نمایید و از گزینه‌های باز شده به روی "ساختن شناسه کاربری" کلیک کنید.

ساختن شناسه کاربری

در صفحه‌ی وارد شده پس از انتخاب نوع شخصیت خود (حقیقی، شرکت، وزارتخانه و ...) جهت تکمیل فرم شناسه و دریافت شناسه‌ی کاربری بر روی دکمه‌ی "تکمیل فرم و دریافت شناسه" کلیک کنید.


توجه داشته باشیدکه با هر نوع شناسه فقط قادر به ثبت پسوندهای خاصی از دامنه‌ها می‌باشید که توضیحات آن در صفحه ساخت شناسه موجود می‌باشد.


تکمیل فرم و دریافت شناسه

در فرم باز شده اطلاعات دقیق درخواستی را به صورت کامل و صحیح وارد نمایید و در انتها در قسمت "رابط‌های مجاز" حتما گزینه‌ی "آزاد برای نماندگان فروش" را انتخاب نمایید.


لطفا توجه داشته باشید در صورتی که در قسمت رابط‌های مجاز گزینه‌ی "آزاد برای نمایندگان فروش" انتخاب نشود،امکان ثبت دامنه در سامانه مشتریان شتاب تک وجود نخواهد داشت.


آزاد برای نمایندگان فروش

پس از بازنگری فرم و ثبت نهایی اطلاعات، شناسه‌ی کاربری شما نمایش داده خواهد شد و رمز عبور نیز به آدرس پست الکترونیکی ثبت شده در فرم ثبت نام، ارسال خواهد شد.


در نهایت خواهشمند است جهت ثبت دامنه‌ی خود، شناسه‌ی کاربری دریافت شده را برای کارشناسان فنی شرکت شتاب تک ارسال فرمایید.