یکشنبه, 19 آذر 1396

اهمیت استفاده از تبلیغ در گوگل

اهمیت استفاده از تبلیغ در گوگل

یکی از سوالاتی که معمولا برای افردای که به تازگی با تبلیغ در گوگل آشنا شده‌اند پیش می‌آید این است که چرا باید از تبلیغ در گوگل استفاده کنند و آیا استفاده از تبلیغ در گوگل می‌تواند در کسب و کار آنها تاثیری داشته باشد؟

در این مقاله تصمیم داریم اهمیت استفاده از تبلیغ در گوگل و تاثیرات آن در کسب و کارهای مختلف را برایتان شرح دهیم.

در دنیای امروزی ما با توجه به تحولات عظیم در تکنولوژی و فراهم شدن بستر اینترنت برای همگان، کاملا روشن است که کاربران دیگر برای نیازهای خود مثل قدیم به کوچه و بازار مراجعه نمی‌کنند و بیشتر کاربران اینترنت که مرز آنها از 50 میلیون نفر می‌گذرد زمان زیادی را در جستجوی نیازهایشان در اینترنت سپری می‌کنند. در همین راستا با توجه به این نکته که روزانه 100 میلیون جستجو از سوی کاربران ایرانی در موتور جستجوگر گوگل صورت می‌گیرد، کاملا روشن است که وجود کسب و کار شما در نتایج جستجوی گوگل، می‌تواند برایتان معجزه کند!

با توجه به توضیحات ذکر شده اگر در مورد تبلیغات گوگل اطلاعاتی ندارید، توصیه می‌کنیم ابتدا به صفحه تبلیغ در گوگل مراجعه نمایید تا از چگونگی عملکرد، روش‌های تبلیغات و هزینه‌های آن مطلع شوید.

تبلیغ در گوگل به صورت کامل قابل ارزیابیست یکی از مهمترین مزیت‌هایی که تبلیغ در گوگل نسبت به روش‌های بازاریابی دیگر مانند تبلیغات محیطی، کاغذی و ... دارد، این است که به راحتی می‌توان آمار تبلیغ را ارزیابی کرد. گزارشاتی که گوگل ادودرز در اختیار کاربران قرار می‌دهد، بسیار کامل و دقیق است. به طوری که به راحتی می‌توانید تعداد بازدیدکنندگان از سایت، کشور آنها، نوع دستگاه آنها (موبایل، دسکتاپ و ...)، میزان هزینه‌های مصرفی و ... مشاهده کنید.

استفاده از این آمار می‌تواند تاثیر به سزایی در مدیریت روند تبلیغات شما داشته باشد به طوری که می‌توانید بازار هدف خود به راحتی مشخص نمایید و تاثیر تبلیغات خود را ارزیابی نمایید. برای استفاده از گوگل ادوردز دستتان باز است امکانات متنوع و کاربردی که گوگل ادوردز در اختیار ما قرار می‌دهد باعث می‌شود تا بتوان تبلیغات خود را مدیریت نمود. به این ترتیب می‌توان زمان نمایش تبلیغ ، مکان نمایش تبلیغ، نوع دستگاه‌های مورد نظر و ... را شخصی سازی کرد. به طور مثال با اعمال این تنظیمات می‌توان تبلیغات را به گونه‌ای برنامه ریزی کرد که فقط از روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9:00 تا 18:00، فقط در کشور ایران و فقط برای کاربرانی که از موبایل استفاده می‌کنند، نمایش داده شوند.

تبلیغ در گوگل در زمان کوتاه بسیار پربازده و سریع‌تر از سایر روش‌ها است همانطور که می‌دانید بهینه سازی وب سایت یا سئو به عنوان یک روش دیگر برای ارتقا رتبه در نتایج جستجوی گوگل، بسیار زمان‌بر است و ممکن است حتی سال‌ها زمان ببرد تا وب سایت مورد نظر به رتبه یک نتایج گوگل برسد؛ اما در مقابل زمانی که کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز راه‌اندازی می‌شود نهایت بعد از گذشت 24 ساعت، تبلیغات در گوگل نمایش داده می‌شوند.

با توجه به این موضوع حتی اگر همین الان طراحی وب سایت شما به اتمام رسیده باشد، می‌توانید وب سایت خود را در صفحه اول گوگل نمایش دهید.

یکی دیگر از مزایای تبلیغ در گوگل نسبت به بهینه سازی وب سایت، این است که می‌توان تمرکز خود را به روی چندین کلمه‌ی کلیدی گذاشت اما در بهینه سازی وب سایت برای کسب بازدید بیشتر ناچاریم تعداد کلمات کلیدی خود را محدود کنیم.

اگر در مورد استفاده از تبلیغ در گوگل یا سئو تردید دارید، پیشنهاد می‌کنیم به صفحه تفاوت تبلیغ در گوگل و سئو مراجعه نمایید و یا برای مشاوره رایگان، با ما تماس حاصل فرمایید. 66917145 - 021