یکشنبه, 27 اسفند 1396

چگونه شرکت طراحی سایت خود را انتخاب کنیم؟

چگونه شرکت طراحی سایت خود را انتخاب کنیم؟

تمام کسب و کارها فارغ از نوع فعالیت، در دنیای امروزی به دلایل مختلف نیازمند وب سایت ( Website ) هستند اما چه مشکلاتی بر سر راه آن‌ها وجود دارد تا به یک وب سایت قابل قبول و بی دغدغه دست یابند؟

داشتن یک سایت برای کسب و کار بسیار مفید است اما عدم وجود آن بهتر از نوع نامناسب آن است، چرا که با تاثیر منفی بر مخاطبان می‌تواند دافع آنها باشد. با توجه به تعدد شرکت‌های طراحی سایت و تعرفه و تکنولوژی‌های متفاوت آنها، چگونه بدون داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می‌توانیم اقدام به سفارش وب سایت نماییم و با مناسب‌ترین هزینه، بهترین نتیجه را به دست آوریم؟

از آنجایی که این مبحث بسیار گسترده است، امکان دارد در آینده در مقالات تکمیلی به ادامه آن بپردازیم. در این مقاله به صورت خلاصه به نکاتی می‌پردازیم که بیش از سایر موارد حائز اهمیت هستند.

طراحی بسیاری از وب سایت‌ها‌، هرگز به پایان نمی‌رسد و برخی دیگر هرگز به روز رسانی نمی‌شوند، افراد بسیاری پس از راه‌اندازی وب سایت خود، به سرعت تصمیم به کنار گذاشتن آن و ساخت سایت جدید می‌گیرند که این تصمیم عموما ناشی از اشتباه در انتخاب شرکت ارائه کننده خدمات طراحی سایت می‌باشد. طبیعی است که نمی‌توانیم در تمام زمینه‌ها اطلاعات کافی داشته باشیم اما باید بدانیم که چگونه می‌توانیم مانع این گونه مشکلات شویم. تجربه نشان می‌دهد که رعایت نکات زیر می‌تواند موجب کاهش چالش‌های پیش رو گردد.

  1. بهتر است در ابتدا نگاهی داشته باشیم به سابقه فعالیت شرکت‌های ارائه کننده این خدمات، چرا که سابقه‌ی بلند مدت، نشان دهنده توانایی و عملکرد مناسب هر کسب و کاری می‌باشد و به واسطه آن کوله باری از تجربه در اختیار دارد.

  2. پس از اطمینان از سابقه آنها ، بهتر است به بررسی لیست مشتریان و افتخارات این شرکت‌ها بپردازیم، بدیهی است که ارائه خدمات به نام‌های بزرگ و معتبر اعم از خصوصی و دولتی، به سادگی امکان‌پذیر نبوده و همکاری و ثبت آنها در لیست مشتریان، نشان دهنده‌ی توانایی و اعتبار هر کسب و کاری خواهد بود.

  3. در مرحله بعد می‌بایست به بررسی نمونه کارهای طراحی شده توسط این شرکت‌ها بپردازیم، توجه به مواردی مانند زیبایی، سرعت بارگذاری، راحتی در استفاده و ویژگی‌های به کار رفته در وب سایت‌ها از موارد پر اهمیت می‌باشند، انجام کارهای ظریف و هارمونی مناسب در طراحی وب سایت، نیازمند تخصص، تجربه و کار گروهی بوده و تمام این موارد در بهبود وب سایت و جذب مخاطب بسیار پر اهمیت می‌باشد.

  4. مرحله بسیار مهم که برای همگان مورد اهمیت است تعرفه طراحی سایت می‌باشد. ممکن است در سفارش یک وب سایت تخصص نداشته باشیم اما تجربه خرید محصول یا سفارش خدمات در حوزه‌های دیگر تا حدودی می‌تواند راهنمای ما باشد، همیشه تنوع قیمت موجب سردرگمی ما می‌شود مخصوصا اگر اختلاف آنها بسیار بالا باشد، لذا این سوال مطرح می‌گردد که آیا با هزینه بالاتر، نتیجه بهتری حاصل می‌شود؟ همه ما می‌دانیم که اینگونه نخواهد بود و نه تنها موارد فوق را نمی‌توان با هزینه بالا به دست آورد بلکه گاهی داشتن تخصص و تبحر در کار، می‌تواند موجب کاهش هزینه گردد، اما تعرفه‌های بسیار پایین یا به معنای ساده‌تر، "طراحی سایت ارزان" بدون شک با کاهش کیفیت همراه خواهد بود و باید توجه داشته باشیم که انتخاب آن می‌تواند به معنای هدر دادن وقت و هزینه ما باشد.
انتخاب شرکت طراحی وب سایت


در نهایت بهتر است شرکت های طراحی وب سایت که موارد اشاره شده را دارا می‌باشند، گلچین نماییم و در انتها به بررسی تعرفه آنها بپردازیم. بدون تردید این شرکت‌ها دارای تعرفه‌های پایین، آن هم به مقدار غیر طبیعی نخواهند بود و از طرف دیگر می‌دانیم که تعرفه بسیار بالا ضامن انتخاب صحیح نمی‌باشد. در نهایت می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که شرکت‌های دارای تعرفه‌های متناسب می‌توانند بهترین انتخاب ما باشند و چنانچه چندین شرکت در این نتیجه حاصل شد، می‌بایست به بررسی زمان و نحوه پشتیبانی و شرایط قرارداد آنها بپردازیم.

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان شد، بررسی و توضیحات تکمیلی در این مبحث بسیار گسترده است، اما در این مقاله تلاش شده است تا با کمترین توضیحات بتوانیم چگونگی بهترین انتخاب را بررسی نماییم.

این مقاله را در خبرگزاری ایسنا مطالعه نمایید. (نمایش مقاله)